Zyrtare: Thomas Meunier lojtar i Borussia Dortmund

Borussia Dortmund ka mbyllur transferimin e mbrojtësit Thomas Meunier nga PSG.

Belgu ka kaluar si lojtarë i lirë nga PSG, pasi i kishte përfunduar kontrata me kampionët francez.

Ai ka nënshkruar kontratë me Borussia Dortmundin deri në vitin 2024.

Meunier ka mundur të luajë për PSG-në në Ligën e Kampionëve, por ai nuk e ka preferuar këtë, pasi kjo garë do të vazhdojë në muajin gusht.

Munier më parë ka luajtur edhe Virton dhe Club Brugge, ndërsa është pjesë e Kombëtares së Belgjikës.

Ardian H

Read Previous

Deputetët emocionohen dhe përloten gjatë fjalimit të Ramës për UÇK-në në Kuvendin e Shqipërisë

Read Next

Komediani Florjan Binaj tregon se si po i ecën ditët në karantinë pasi rezultoi pozitiv me COVID-19


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0