Zjarr i madh në Veternik

Një zjarr i madh është përhapur në Veternik të Prishtinës, i cili po ndihmohet nga erërat e forta.
Zjarri është përhapur edhe pranë disa shtëpive, të cilat momentalisht nuk janë të banuara.

Ekipet e zjarrfikësve kanë arritur në vendin e zjarrit, por se shuarja e flakëve nuk është e lehtë, për shkak të erës së forte.Zjarri duket që ka filluar në ara, por se është duke depërtuar drejtë zonave të banuara.

Gazetari

Read Previous

Vizita e Thaçit në veri: Çka folën Vuçiq dhe Putin për ndërhyrje ushtarake në Kosovë?!

Read Next

‘Ndryshimi i kufijve Kosovë-Serbi do të hapte kutinë e Pandorës në Ballkan’