Sporte 

Zidane: Ky është trajneri më i mirë në botë

Zinedine Zidane iu është përgjigjur fjalëve të Pep Guardiolas që kishte vlerësuar lartë francezin.

Guardiola ka deklaruar se kur si futbollist ishte larguar nga Barcelona, kishte kërkuar transferimin te Juventus, për të luajtur atëkohë me Zinedine Zidanen.

Të dy këta, tani do të vihen përballë në Ligën e Kampionëve, kur Manchester City takohet me Rael Madridin.

“Do të jetë e veçantë të përballesh me Guardiolan, sepse kam luajtur kundër tij shumë herë”, ka deklaruar Zidane, përcjell lajmi.net.

“Unë e respektova atë si lojtar dhe e respektoj edhe si trajner”.

“Unë mendoj se ai është më i miri në botë. Ai e ka treguar atë gjatë gjithë karrierës”.

Të fundit nga kategoria

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial