Xherdan Shaqiri rikthehet në Serie A?

Lazio i ka hedhur sytë kah sulmuesi shqiptar i Stoke Cityt, Xherdan Shaqiri, ka raportuar Il Corriere dello Sport.

Xherdan Shaqiri ka përfunduar aventurën e tij në Kampionatin Botëror pas eliminimit nga Suedia në fazën e 1/8 të finales, transmeton Gazeta Express.

Felibe Anderson është afër transferimit të tij në West Ham, dhe klubi italian ka filluar të kërkoj për një zëvendësues dhe besohet që është Xherdan Shaqiri i cili kërkon largimi nga Stoke City pas rënies nga Premier Liga.

Mediat italiane raportojnë se Igli Tare është një fans i Shaqirit, dhe mund ta realizojë këtë transferim pasi që të dy janë me origjinë shqiptare.

Gazetari

Read Previous

Filmi “Nëntor i ftohtë” i Ismet Sijarinës premierë botërore në San Sebastian

Read Next

Haradinaj: Liberalizimi i vizave, çështje javësh