Vushtrrisë i refuzohet kërkesa për të luajtur në praninë e tifozëve – paratë do shkonin për familjet e prekura nga tërmeti

Klubi futbollistik kishte kërkuar nga Federata e futbollit e Kosovës që ndeshjen ndaj Ballkanit ta luante me praninë e tifozëve dhe paratë e mbledhura t’u dedikohen familjeve të ardhura në Vushtrri nga zonat e tërmetit që ndodhi në Shqipëri.

Megjithatë, kjo kërkesë nuk u është pranuar vushtrriasve.

Në një postim në Facebook, ata e kanë sqaruar këtë situatë, shkruan Indeksonline.

Postimi i plotë i tyre:

Gazetari

Read Previous

Mimoza vishet në fustan të ngushë e të shkurtë, provokon rëndë me pamjen

Read Next

Këshilli i Bashkësisë Islame i Prizrenit, shtron darkë për 500 shqiptarët e strehuar në Kampin Gjerman