Vuçiqi mburret me veten: Putini më priti vetëm mua dhe një president tjetër

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është mburrur me takimin me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, duke e vlerësuar këtë si “një gjë e shkëlqyeshme” që Putin e ka pritur “vetëm atë dhe presidentin e Uzbekistanit, Shavkat Mirziyoyev” në takimet bilaterale.

Pas Paradës së Fitores në Moskë, Vuçiq u tha gazetarëve që e ndoqën atë se Serbia kishte marrë “hapësirën më të madhe” në mediat ruse” dhe se “ishte një pjesë e veçantë për Serbinë”.

Ai tha se pjesëmarrja e rojeve të ushtrisë serbe në sfilatë sjell “një sens të veçantë krenarie” dhe se “ka një rëndësi të veçantë”.

Fitore H

Read Previous

Edhe Ministrja e Jashtme njofton për takimin me Mcallisterin: Theksuam se BE ka dëmtuar kredibilitetin me vizat

Read Next

“Kryetare, zërin mos e ngrit”, përplasje në mbledhjen e KQZ-së


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0