Vuçiq dhe Hoti takohen me 27 qershor në Uashington

Presidenti, Hashim Thaçi, ka anuluar fluturimin për në Washington.

Thaçi kishte planifikuar udhëtimin për në Shtëpinë e Bardhë ku do të takohej me delegacioni serb  me datën 27 qershor.

Ky takim tashmë pritet të mbahet ndërmjet Kryeministrit Avdyllah Hoti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq.

Ardian H

Read Previous

Flet Albin Kurti për akuzat e Gjykatës Speciale ndaj Hashim Thaçit

Read Next

Vuçiq nga Moska për dialogun në Bruksel: Së shpejti, çështje ditësh e javësh e jo muajsh