Vjosa Osmani, Haxhi Avdyli dhe Ardian Shala nga LDK votuan kundër rrëzimit të Qeverisë

Me mocionin e iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe mbështetjen e partive opozitare sonte është rrëzuar Qeveria Kurti, mirëpo mocionin e LDK-së nuk e mbështeten  të gjithë deputetët e saj.

Vjosa Osmani, Haxhi Avdyli dhe Ardian Shala nga LDK kanë votuar kundër mocionit, transmeton Telegrafi.

Për rrëzimin e qeverisë kanë votuar 82 deputetë, nga 117 sa ishin në prezent në sallë, ndërsa kundër votuan 36 deputetë dhe një prej tyre abstenoi.Lexo po ashtu:Votohet mocioni – bie Qeveria Kurti

Seanca ka filluar rreth orës 11:00 dhe është shoqëruar me debate të ashpra mes deputetëve

Ardian H

Read Previous

Derisa e tërë bota po i frikësohet coronavirusit, liderët e tre vendeve të Amerikës Latine minimizojnë rrezikun: Duhet të përqafoheni, vazhdoni normalisht jetën

Read Next

PSD reagon pas rrëzimit të Qeverisë Kurti