VJOSA OSMANI: DO TA PADISË ASTRITE HARAQINE PËR SHPIFJE

Kryetarja e Kuvendit në detyrë, Vjosa Osmani ka thënë se do ta padisë Astrit Haraqinë për shpifje, se kinse osmani ka marrë burë nga Hashim Thaci.

Kete deklarat osmani e dha ne emisionin debat plus, permeë nje mesazhi telefonik, duke thënë se ajo ka marrë burë nga shtetet e bashkuata e amerikes jo nga shteti i Kosovës.

“Une nuk kam marre burs nga Shtetet e Bashkuara të Amerikeës jo nga shteti i kosoves dhe jo nga Hashim Thaci, Astrit haraqijna do te paditet per kete shpifje”, ka thënë Osmani në RTV Dukagjini.

Ardian H

Read Previous

Shtresa e ozonit e Tokës është duke u ‘shëruar’

Read Next

Deklarohet Departamenti i SHBA-ve: Hiqeni plotësisht tarifën, s’ka asnjë plan të fshehtë siç spekulojnë disa