Vjen ultimatumi edhe nga Amerika

Menjëherë pas deklaratës së Zyrës së Bashkimit Evropian dhe shefave të misioneve të BE-së në Kosovë ku kërkohet formimi i qeverisë së re dhe të vijohet me reforma dhe me dialogun, ka reaguar edhe Ambasada amerikane.

Ata janë pajtuar me këtë deklaratë duke thënë se qytetarët mezi po presin që të krijohet qeveria e re dhe të sillen ndryshimet e premtuara.

“Ne pajtohemi me BE-në: njerëzit e Kosovës janë të padurueshëm për një Qeveri që do të sjellë ndryshime pozitive”, thuhet në postimin e tyre në rrjetet sociale.

Gazetari

Read Previous

Përkrahësit e Rugovës i reagojnë ashpër Isa Mustafës për vendosjen e fotografisë së tij në zyret e partisë

Read Next

GAUS fillon trajnimin profesional për punësim