Vedat Muriqit iu ka bërë djali shok, babë e bir të lumtur krah njëri-tjetrit

Futbollisti krahas sukseseve në karrierë është edhe një bashkëshort dhe prind i përkushtuar. Madje koha e pandemisë ka shërbyer si mundësi që ai të jetë më shumë pranë tyre.

Vedat Muriqi konsiderohet si yll i ekipit turk Fenerbahçes, por edhe i Kombëtares së Kosovës.

Futbollisti krahas sukseseve në karrierë është edhe një bashkëshort dhe prind i përkushtuar. Madje koha e pandemisë ka shërbyer si mundësi që ai të jetë më shumë pranë tyre.

Vedati është baba i një djali e i cili tashmë është rritur shumë dhe ka filluar t’i ngjajë të atit në dukje.

Futbollisti ndau një fotografi përkrah të birit simpatik i cili dukej i lumtur në krahët e babait.

Sipër fotografisë të shumta ishin komentet e miqve dhe adhuruesve të shumtë të yllit kosovar të futbollit.

Ardian H

Read Previous

Arta Bajrami dhe Don Arbas lansojnë projektin e ri “Pse mu”

Read Next

“Hazard do të ketë sukses në Madrid, mund ta fitojë Topin e Artë”