Unitedi konfirmon largimin e nëntë lojtarëve

Manchester Unitedi ka konfirmuar se nëntë lojtarë do të largohen nga klubi kur të skadojnë kontratat e tyre këtë verë.

Cameron Borthwick-Jackson është një prej emrave më të njohur që është përfshirë në listën e atyre që do të largohen.

Krahas tij do të largohen Aidan Barlow, Alex Fojticek, Ethan Hamilton, Dion McGhee, Demetri Mitchell, Kieran O’Hara, Largie Ramazani dhe George Tanner.

Cameron Borthwick-Jackson (Foto: Alex Livesey/Getty Images/Guliver)

“Duam t’i falënderojmë lojtarët që po largohen për kontributet e tyre gjatë kohës te klubi dhe ju urojmë çdo të mirë në të ardhmen”, thuhet në njoftimin e Djajve të Kuq.

Ndërsa që të nëntë lojtarët do ta kenë të drejtën të kthehen në Carrington për stërvitjet parasezonale në mënyrë që ta mbajnë formën fizike. 

Ardian H

Read Previous

Detajet nga marrëveshja përfundimtare ndërmjet Barçës dhe Juventusit për shkëmbimin e Pjanic dhe Arthur

Read Next

Shkon në 49 numri i viktimave nga coronavirusi në Shqipëri


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0