U deklarua për aktakuzat ndaj Thaçit e Veselit, kërcenohet frikshëm Haziri – publikon pamjet!

Prokuroria e Specializuar ka dorëzuar aktakuzë ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, e kreut të PDK-së, Kadri Veseli.

E lidhur me këtë, ka folur analisti politik, Nexhat Haziri.

Ai në një prononcim dhënë gazetës “Bota sot”, ka thënë se aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit ishin të pritura, dhe këto nuk kanë pse të na befasojnë.

Haziri po ashtu ka thënë se Gjykata Speciale është themeluar nga Kosova, dhe për gjithë këto vite që nga themelimi ka pasur aktivitetin e saj në hetim dhe mbledhjen e dëshmive për krime të supozuara të kryera nga UÇK-ja. Por, pas kësaj deklarate, Haziri përmes një shkrimi ne llogarinë e tij në Facebook, ka publikuar mesazhet kërcënuese që kanë ardhur në drejtim të tij.
Ja pamjet:ImageFOTO GALERI

Ardian H

Read Previous

Haradinaj komenton propozim-aktakuzën kundër Thaçit e Veselit

Read Next

Ministri Zemaj ka një njoftim për specializantët vullnetarë