Tottenhami fiton ngushtë, hyn në top-treshe

Tottenhami ka fituar ngushtë ndaj Cardiffit në kuadër të xhiros së tetë në Premierligë.

Skuadra londineze fitoi 1 me 0 me golin e vetëm të Eric Dier në minutën e tetë.

Falë kësaj fitoreje, Tottenhami hyn në top-treshe të tabelës me 18 pikë. Para këtij ekipi janë Manchester City dhe Liverpooli me nga 19 pikë secili.

Gazetari

Read Previous

Drejtësia në luftë me politikën – rasti konkret “listat e veteranëve”

Read Next

Sot vajza me format më tërheqëse në planet, kështu dukej Kim Kardashian si 13 vjeçare