Tjetër tërmet, të dhënat e para mbi fuqinë dhe zonat e prekura

Orë pas ore vijojnë tërmetet në Shqipëri.

Lëkundja e fundit u regjistrua në orën 18:48, me magnitudë 3.6 të shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit ishte në detin Adriatik, 28 kilometër nga Lezha dhe 47 kilometër nga Tirana.

Lëkunjdet kishin me një thellësi prej 10 kilometër. /noa.al/

Gazetari

Read Previous

Skandal në Durrës, si po fshihen gjurmët e dëmeve nga tërmeti

Read Next

Çfarë është tërmeti dhe nga se shkaktohet