Tifozët e huaj, të mahnitur nga talenti në Kombëtaren e Kosovës: Presioni krijon diamante

Pasi faqja që bën analizën e ndeshjeve dhe lojtarëve, Breaking The Lines, e analizoi paraqitjen e fundit të yllit kosovar të Werder Bremenit, Milot Rashicës, tifozë të shumtë të futbollit e shprehën habinë nga talenti i madh që posedon ekipi kombëtar i Kosovës.

Breaking The Lines e publikoi një artikull për Milot Rashicën, duke shkruar se përkundër që po luan për Bremenin që radhitet në pozitën e 17-të në tabelën e Bundesligës, ai ka arritur të bëjë emër për vete si njëri ndër sulmuesit e rinj më të mirë në Bundesligë, transmeton Gazeta Express.

Kjo e shtyu amerikanin Zach Lowy të komentojë për talentin e madh që ka ekipi kombëtar i Kosovës, përkundër numrit të vogël të popullsisë.

“Kosova do ta ketë Vedat Muriqin (26-vjeçar), Arbër Zenelin (25), Edon Zhegrovën (21), Bersant Celina (23) dhe Rashicën (23) në sulm gjatë dekadës së ardhshme. Thellësi e pabesueshme në sulm për një vend me më pak se dy milionë banorë”, shkroi Lowy.Zach Lowy@ZachLowy

Kosovo are going to have Vedat Muriqi (26), Arbër Zeneli (25), Edon Zhegrova (21), Bersant Celina (23), and Rashica (23) in attack for the next decade.

Incredible attacking depth for a nation of less than 2 million people. https://twitter.com/btlvid/status/1264262143421100035 …Breaking The Lines@BTLvidDespite playing for 17th-placed Werder Bremen, Milot Rashica has built a name for himself as one of the best young attackers in the Bundesliga.@JKRegista takes a deep look at the Kosovan winger and why he could be the perfect replacement for Timo Werner.https://breakingthelines.com/player-analysis/player-analysis-milot-rashica/ …1308:32 PM – May 23, 2020Twitter Ads info and privacy39 people are talking about this

Kjo ngjalli reagime të shumta në Twitter, si nga gazetari brazilian Sergio Santana, i cili e theksoi se Kosova mund të ketë edhe më shumë përforcime në sulm së shpejti, duke e përmendur talentin Leon Dajakun.

“Dhe ndoshta edhe Leon Dajakun”, shkroi Santana.Zach Lowy@ZachLowy · 2h

Kosovo are going to have Vedat Muriqi (26), Arbër Zeneli (25), Edon Zhegrova (21), Bersant Celina (23), and Rashica (23) in attack for the next decade.

Incredible attacking depth for a nation of less than 2 million people. https://twitter.com/btlvid/status/1264262143421100035 …Breaking The Lines@BTLvidDespite playing for 17th-placed Werder Bremen, Milot Rashica has built a name for himself as one of the best young attackers in the Bundesliga.@JKRegista takes a deep look at the Kosovan winger and why he could be the perfect replacement for Timo Werner.https://breakingthelines.com/player-analysis/player-analysis-milot-rashica/ …Sergio Santana@sergiostn_

And maybe Leon Dajaku48:33 PM – May 23, 2020Twitter Ads info and privacySee Sergio Santana’s other Tweets

Një komentues tjetër shkroi: “Presioni krijon diamante”, duke iu referuar kështu të kaluarës së vështirë të Kosovës.Zach Lowy@ZachLowy · 2h

Kosovo are going to have Vedat Muriqi (26), Arbër Zeneli (25), Edon Zhegrova (21), Bersant Celina (23), and Rashica (23) in attack for the next decade.

Incredible attacking depth for a nation of less than 2 million people. https://twitter.com/btlvid/status/1264262143421100035 …Breaking The Lines@BTLvidDespite playing for 17th-placed Werder Bremen, Milot Rashica has built a name for himself as one of the best young attackers in the Bundesliga.@JKRegista takes a deep look at the Kosovan winger and why he could be the perfect replacement for Timo Werner.https://breakingthelines.com/player-analysis/player-analysis-milot-rashica/ …Senko@Tommy_Gun444

Pressure creates diamonds.28:35 PM – May 23, 2020Twitter Ads info and privacySee Senko’s other Tweets

Përderisa disa komentues të tjerë përmendën edhe lojtarë të tjerë, si Valon Berishës, disa të tjerë menduan se çfarë do të kishte ndodhur nëse edhe futbollistë të tjerë me prejardhje nga Kosova do ta kishin zgjedhur Kombëtaren Dardane gjithashtu.

“Dhe të mendosh që, po të mos kishte qenë lufta, ata do të mundë ta kishin edhe Shaqirin, Januzajn, Mehmedin, Behramin dhe Xhakën në skuadrën e tyre”, shkroi anglezi Utch Stokie. /Gazeta Express/Zach Lowy@ZachLowy · 2h

Kosovo are going to have Vedat Muriqi (26), Arbër Zeneli (25), Edon Zhegrova (21), Bersant Celina (23), and Rashica (23) in attack for the next decade.

Incredible attacking depth for a nation of less than 2 million people. https://twitter.com/btlvid/status/1264262143421100035 …Breaking The Lines@BTLvidDespite playing for 17th-placed Werder Bremen, Milot Rashica has built a name for himself as one of the best young attackers in the Bundesliga.@JKRegista takes a deep look at the Kosovan winger and why he could be the perfect replacement for Timo Werner.https://breakingthelines.com/player-analysis/player-analysis-milot-rashica/ …Utch Stokie @UtchStokie

and to think, if not for war, they could have added Shaqiri, Januzaj, Mehmedi, Behrami and Xhaka to their squad38:38 PM – May 23, 2020Twitter Ads info and privacy

Ardian H

Read Previous

Mposhtin koronavirusin edhe 3 persona në Kosovë

Read Next

Dy punëtorë të një fabrike dhe një polic janë të infektuar me Covid-19 sot në Prizren