Tërmetet në Shqipëri nuk rreshten as gjatë natës

Lëkundjet e tërmetit kanë vijuar edhe përgjatë natës.

Pas panikut dhe shqetësimeve të shkaktuara thuajse gjatë të gjithë ditës së mërkurë, prej orës 11:02 minuta kur u ndie edhe lëkundja më e fortë, dy të tjera kanë rënë gjatë mesnatës, në orën 4:09 dhe 6:20.

E para me magnitudë 4.1, duke qenë pak më e lehtë sesa ajo e paradites së një dite më parë, ndërsa e dyta me magnitudë 3.1, thuajse e pandjeshme. Një tjetër lëkundje është regjistruar në detin Adriatik në orën 2:48 pas mesnate, me magnitudë 3.3, transmeton tch.

Por, që të gjitha këto lëkundje nuk kanë shkaktuar problem.

Gazetari

Read Previous

Të paktën një prej finalistëve do të jetë befasi

Read Next

Malazezët e Kosovës përkrahin Thaçin në krye të bisedimeve me Serbinë