Tension në Kuvend e Shqipërisë mes Gjonit dhe Valterit, ndërhyjnë deputetët

Momente tensioni ishin të pranishme përgjatë seancës së sotme plenare.

Nervozizëm dhe nxehje gjakrash ka patur mes deputetëve Ralf Gjoni dhe Halit Valteri.

Të ulur pranë njëri-tjetrit, ka nisur një debat i nxehtë, çka solli nevojën e ndërhyrjes së deputetit Arlind Çaçani dhe Myslim Murrizi. Ky i fundit e tërhoqi nga krahu Valterin dhe e largoi nga vendi ku ishte ulur.

Menjëherë pas kësaj, deputeti Valteri mori fjalën në foltore dhe i bëri një apel ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu:

“Keni vendosur matjen e temperaturës, por bëni edhe testin e intelektit dhe të idiotëve në këtë vend se kemi lloj lloj idioti dhe lloj lloj halabaku që nuk di se çfarë flet.”

Fitore H

Read Previous

Pensionohen 33 policë, brenda 4 muajve

Read Next

Pas lajmeve për shtatzëni, Sara Hoxha publikon foto dhe i jep fund debatit


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0