1. Home
  2. Kadri Veseli

Etiketë: Kadri Veseli

Kadri Veseli zyrtarizohet si kandidat i PDK-së për kryeministër

Kadri Veseli zyrtarizohet si kandidat i PDK-së për kryeministër, Këshilli Drejtues i kërkon ta udhëheq luftën kundër korrupsionit Këshilli Drejtues i Partisë Demokratike të Kosovës, në mënyrë unanime sot ka zgjedhur Kadri Veselin si kandidat…

Read More

Abelard Tahiri ka arritur ta sekuestroi 40 milion euro nga Kriminelet

Abelard Tahirit, si politikan i ri premtues, i kam dhënë mundësinë ta dëshmojë veten si Ministër i Drejtësisë gjatë këtyre dy vjetëve. Me punë të pandalshme, pasuria e sekuestruar nga kriminelët dhe keqpërdoruesit e taksave…

Read More
Krerët e shtetit të pabashkuar rreth dialogut me Serbinë

Krerët e shtetit të pabashkuar rreth dialogut me Serbinë

Krerët e institucioneve të Kosovës në korrik do të udhëtojnë në samitin e Parisit, me ftesë të presidentit të Francës, Emmanuel Macron, ku do të marrin pjesë edhe përfaqësuesit shtetit të Serbisë dhe të Bashkimit…

Read More
Paralajmërimet për dorëheqjet në Veri: Kadri Veseli i kërkon BE-së të luaj rolin që i takon

Paralajmërimet për dorëheqjet në Veri: Kadri Veseli i kërkon BE-së të luaj rolin që i takon

Këto paralajmërime kryetarët serbë të komunave i bënë sot pas takimit me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq në Beograd.  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka reaguar ashpër ndaj paralajmërimit…

Read More