Lajme 

Krerët e shtetit të pabashkuar rreth dialogut me Serbinë

Krerët e institucioneve të Kosovës në korrik do të udhëtojnë në samitin e Parisit, me ftesë të presidentit të Francës, Emmanuel Macron, ku do të marrin pjesë edhe përfaqësuesit shtetit të Serbisë dhe të Bashkimit Evropian. Në Paris pritet të diskutohet rreth normalizimit të raporteve Kosovë-Serbi, por shoqëria civile dhe njohës të çështjeve politike në Kosovë, po konsiderojnë se brenda liderëve politik në Kosovë vazhdon të mungojë uniteti. Njohësi i çështjeve politike, Behlul Beqaj thotë se takimi në Paris do të duhet të kuptohet si vazhdim i përpjekjeve për t’i…

Lexo më shumë
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial