Ta kujtojmë momentin kur magjikut Ronaldinho iu mohua njëri nga asistimet më të mira ndonjëherë

Ronaldinho kishte një aftësi të madhe për të prodhuar magji në fushën e futbollit dhe është një turp i madh që një nga asistimet e tij më spektakolare të lojës nuk rezultoi me gol.

Në pamjet e rralla që kërkon nga pak gërmime të vjetra në YouTube, gjen fituesin e Topit të Artë të vitit 2005, Ronaldinhon, duke dhuruar një pasim krejtësisht të ‘çmendur’ për sulmuesin Henrik Larsson kur ata të dy po luanin për Barcelonën.

Nise verën qysh o’ më së miri – shfrytëzo ofertën për depilim me laser në Face & Body Care

E SPONSORUARLEXO MË SHUMË

Nëse do të duhet të përmblidhni stilin e lojës së Ronaldinhos me një klip të tij duke bërë gjëra e përhershme në fushë, atëherë do të ishte kjo.Lexo po ashtu:Fabregas: Neymari ka cilësitë e Ronaldinhos, ka gjithçka për të qenë më i miri

Është kaq i shkujdesur dhe i rastësishëm, por megjithatë është tërësisht i guximshëm dhe i veçantë.

Braziliani preku topin dhe ndali në mënyrë të jashtëzakonshme në vijën anësore pas një diagonale drejt tij, dhe më pas me goditje të fortë e goditi topin me anën e majtë.

Pastaj, ‘R10’ bëri një nga pasime më të kënaqshme që është parë ndonjëherë kur ai preu topin dhe e dërgoi atë në zonën e rrezikut tek Larsson i vetëm me portier.

Sikur Suedezi të kishte mundësi të konvertonte golin nga afërsia, ne tani do të flisnim për njërin nga asistime më të mëdha që është parë ndonjëherë, por suedezi nuk arrit ta tund rrjetën.

Ardian H

Read Previous

Drejtori i Veronës: Kumbulla kushton më shumë sesa 25 milionë euro

Read Next

Sinan Vllasaliu publikon projektin muzikor “Imazhi”


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0