Stefanoviq-Veselit: Mos ndërmerr asgjë kundër Vuçiqit

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, i ka dërguar sot fjalë Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselit, duke i thënë se Beogradi i kuptoi kërcënimet që ky i fundit i dërgoi presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, si dhe e paralajmëroi që të mos ndërmarrë asnjë veprim kundrejt tij, shkruan Tanjug.

Sipas këtij mediumi serb, Veseli sot e kishte kërcënuar Vuçiqin me mohimin e lejes për ta vizituar Kosovën si dhe sipas tyre, që do ta ketë përvojën e njëjtë si Marko Gjuriq nëse vjen në Kosovë.

Gazetari

Read Previous

“Ambasadorët kanë mjaft tema dhe procese me të cilat ata mund të prezantojnë Kosovën në vendet ku shërbejnë dhe duhet të punojnë në këtë drejtim”

Read Next

Pozita gjeografike e Shqiperise (foto)