Southampton – Arsenal, kthehet Granit Xhaka

Janë publikuar formacione zyrtare për sfidën mes Southampton dhe Arsenal.

Arsenali ka zhvilluar një sezon për t’u harruar, megjithatë, matematika ende ia lejon të shpresojë për një vend në Evropë.

Aktualisht “Topçinjtë” e Mikel Artetës gjenden në pozitën e 11, 9 pikë larg vendit të pesë që dërgon në Europa League – diferencë që mund të shkojë në 6 nëse fiton sonte Arsenali, pasi “Djajtë e Kuq” kanë zhvilluar një ndeshje më shumë, raporton Gazeta Express.

Granit Xhaka, që u dëmtua javën e kaluar, është kthyer në aksion dhe starton kundër Southampton ndeshje që nis nga ora 19:00.

Southampton:

Arsenal:

Ardian H

Read Previous

Drejtori i Shëndetësisë jep detaje për 52-vjeçarin nga Istogu që vdiq nga COVID-19

Read Next

Afërdita Dreshaj dhe Jakub Kindl festojnë dyvjetorin e martesës


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0