Sot pritet të vendoset e ardhmja e Januzaj

Roma shpreson të nënshkruaj me sulmuesin e Real Socidead, Adnan Januzaj.

Calciomeracato raporton se agjenti i lojtarit ka vendosur që sot të takohet me klubin romak për të arritur një marrëveshje, përcjellë KosovaPress.

Skuadra e Romës është në kërkim të një sulmuesi të ri, pas dëmtimit të rëndë të talentit italian, Nicolo Zaniolo.

Januzaj i cili ka kontratë me klubin spanjoll deri në vitin 2022, është identifikuar si transferimi ideal gjatë këtij afati kalimtar të janarit.

Sulmuesi 24 vjeçar ka bërë gjithsej 13 paraqitje në të gjitha garat, duke luajtur 573 minuta deri më tani këtë sezon.

Ai ka arritur të shënoj katër gola dhe ka dhuruar katër asistime, ndërsa sezonin e kaluar Januzaj ka shënuar dy gola dhe katër asistime në 24 ndeshje.

Besnik Mullaliu

Read Previous

Për sa ditë i hëngri 2 mijë burek Fatmir Spahiu?

Read Next

PDK: Vetëvendosje krijoi dhe frymëzoi grupin terrorist “Syri i Popullit”, të distancohet

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *