Skandaloze: Xhemajli quhet tradhëtar, e pabesueshme se kush i tha

Heroi i ndeshjes së sontme Zvicër-Kosta Rikë , Blerim Xhemajli, është quajtur ‘tradhëtar’ pasi shënoj gol në pjesën e parë ndaj Kosta Rikës, raporton Gazeta NewBorn.

Arsyeja është shumë banale. Ai këtë epitet e ‘mori’ pasi nuk bëri shqiponjën me duar, sikurse dy futbollistët tjerë, Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri, të cilët e bën në ndeshjen me Serbinë.

”u gz por me hidheroj xhemajli nuk e beri shipen si xhaka e shaqiri ky u soll si tradhetar”, ka shkruar një komentuese

Gazetari

Read Previous

Paulinho turperon Serbinë kalon “krejt” ekipen, Brazili në epërsi (Video)

Read Next

Edhe kjo ndodh në Zvicër – Mbështetës të Serbisë dhe të shqiptarëve të Zvicrës se bashku ne nje vend (Foto)