SKANDALOZE: GJYQTARI I KOSOVËS ‘REFERON’ NË POLITIKË, E KRAHASON KRYEMINISTRIN ME DIKTATORIN KOREAN

Gjyqtari i Ligës së Dytë së futbollit së Kosovës, Qëndrim Vata ka krahasuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, me diktatorin korean Kim Jong Un.

Vata ka vendosur të ndajë drejtësinë edhe në politike, ani pse nuk i takon kjo gjë, apo nuk kërkohet nga ai. Gjyqtari nga Ferizaj këtë krahasim e ka bërë nëpërmjet rrjetit social “Facebook”, më shumë në Insporti.com.

Ardian H

Read Previous

Kurti e falënderon Qunin pasi tentoi të ndihmojë që mos të rrëzohet Qeveria

Read Next

Chelsea ofron 30 milionë euro dhe Kepa Arrizabalagan për Jan Oblakun e Atletico Madridit