Skandal në Durrës, si po fshihen gjurmët e dëmeve nga tërmeti

Tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit, përpos dhjetëra viktimave dhe qindra të plagosurve solli edhe dëme të shumta materiale.

Në Durrës ka nisur me shpejtësi rikonstruksioni i godinave duke mundësuar kështu fshehjen e gjurmëve të dëmeve. Në fotografitë e mëposhtme shihen punimet aktuale në një pallat në rrugën Dhimitër Kraja.

Menjëherë pas lajmit në Top Channel policia ka ardhur dhe ka filmuar një patrullë policie.

Gazetari

Read Previous

Fuqia e Artit dhe Sportit

Read Next

Tjetër tërmet, të dhënat e para mbi fuqinë dhe zonat e prekura