Shtëpia që nga jashtë duket e thjeshtë, ndërsa brenda si “anije kozmike”

Të gjithë e kemi dëgjuar thënien “mos gjyko librin nga kopertina” – kjo shtëpi e spjegon më së miri definicionin e saj.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, nëse kaloni përreth këtij objekti do të mendoni se është thjesht një shtëpi njëkatëshe me tulla të kuqe – por brenda ekziston në të vërtetë një “dhomë kontrolli anije kozmike”, dhe një “vilë deti”.

The control room
The dining room control room

Shtëpia gjendet në Pittsburg, Pennsylvannia të SHBA-së, dhe aktualisht është në shitje për 159 mijë dollarë.

The beach bedroom

Ky objekt është i duhuri për argëtim si dhe aventura të tjera të pafundme.

The talking alien

Argëtimi fillon menjëherë pasi shkelni brenda, pasi dhoma është e dizajnuar me një tematikë të shekullit të 13-të.

E pajisur me një tavan dramatik, ajo ka dysheme prej druri dhe oxhakun me tulla. /Telegrafi/

The castle-themed living area
The space mural
The pool outside

Ardiana K

Read Previous

Lutfi Haziri bëhet romantik për ditëlindjen e gruas

Read Next

Gashi: Kushtetuesja nuk ka variant tjetër përveç se ta aprovojë kërkesën e Vetëvendosjes