Shpërthen zjarri në një magazinë në San Francisko

Më shumë se 125 zjarrfikës të San Francisko po luftojnë me një zjarr të magazinës të shtunën në Pier 45, thotë departamenti i zjarrfikësve të qytetit.

Një e katërta e murit në Wharf të Fisherman ka humbur nga flakët, sipas departamentit të zjarrit të San Francisco PIO.

Asnjë lëndim nuk është raportuar. Skelë është evakuuar plotësisht, thotë departamenti.

Zjarri u raportua për herë të parë në orën 4:17 të mëngjesit në orën lokale (7:17 e mëngjesit ET) dhe ishte përfshirë në një pjesë të murit.

Oficerët raportojnë se zjarri shkaktoi një shembje të pjesshme të ndërtesës në pjesën jugore të skelës, e përhapur në dy ndërtesa në skelë dhe është në rrezik të përhapet në një të tretën, thotë Departamenti i Zjarrit.


Ende nuk dihet shkaku i ndodhjes./vizioni.info

Ardiana K

Read Previous

Hakimi dyfishon epërsinë e Dortmundit

Read Next

Financa në FSHF-ja “jep llogari” mbi procesin e shpërndarjes