SHBA regjistron mbi 34 mijë raste të reja me COVID-19

A medical personnel member takes samples on a man at a “walk-in” and “drive-through” coronavirus testing site in Miami Beach, Florida on June 24, 2020. – With coronavirus cases surging across the US South and West, officials are once again imposing tough measures, from stay-at-home advice in worst-hit states to quarantines to protect recovering areas like New York. Nearly four months after the United States reported its first death from COVID-19, the nation faces a deepening health crisis as a wave of infections hits young Americans and experts issue new acute warnings. (Photo by CHANDAN KHANNA / AFP) (Photo by CHANDAN KHANNA/AFP via Getty Images)

SHBA vazhdon të ketë numër të madh të infeksioneve ditore me COVID-19.

Shtetet e Bashkuara raportuan 34.516 raste të koronavirusit dhe 751 vdekje të Mërkurën, sipas Universitetit Johns Hopkins, raporton Cnn.

Totali kombëtar tani arrin në 2.381.538 infeksione të konfirmuara, përfshirë të paktën 121.979 vdekje nga virusi, për JHU.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Rrethi i Kolumbisë dhe territoret e tjera të SHBA, si dhe raste të riatdhesuara. 

Fitore H

Read Previous

Deputeti egjiptian: Ne besojmë në luftën fisnike të UÇK-së ku ranë dëshmorë edhe pjesëtarë të komunitetit tonë

Read Next

Rikthehet moti i ngrohtë, këto janë temperaturat për sot