Sevilla shënon fitore bindëse ndaj Levantes

Sevilla regjistroi fitore bindëse ndaj skuadrës së Levantes, me rezultat 2-6.

Wissam Ben Yedder realizoi tre gola për skuadrën mysafire, kurse nga një gol e shtuan Carrico, Silva dhe Sarabia. Për vendasit golin shënuan Roger Marti dhe Moses Simon.

Në këtë ndeshje për Levanten luajti shqiptari Enis Bardhi, por nuk mundi t’i ndihmojë skuadrës së tij të shpëtojë nga humbja.

Gazetari

Read Previous

Vritet një person në Deçan

Read Next

SHBA-ja dhe OKB-ja dënojnë sulmin në Iran