Serbia kërkon nga FIFA të reagoj për shqiponjën, por ja si u fyen futbollistët kosovarë nga tifozët serbë

Mediat serbe kanë vazhduar të “kukasin” pas fitores së Zvicës ndaj përfaqësues së tyre. Ata kanë komentuar golin e Granit Xhakës dhe më pastaj simbolin e shqiponjës që ai e bëri me duar nga entuziazmi.

Sipas tyre, këto veprime janë provokime, madje kanë kërkuar që edhe FIFA të reagoi për diçka të tillë.

Mirëpo, e vërteta po del krejtësisht tjetër. Tifozët që ofenduan futbollistët kosovarë në Zvicër ishin rusët dhe serbët. “Myte myte shqiptarin”, ishte thirrja e tyre në stadiumin e Kilingradit.

Gazetari

Read Previous

Momenti kur Shaqiri e dridhë Serbinë (Video)

Read Next

Rëndësia e të shëruarit me qumështin e devesë