Sali Berisha: Nuk zbehet lufta e UÇK-së, e vlerësoj vendimin e Thaçit

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka reaguar lidhur me aktakuzën e ngritur ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe liderit të PDK-së, Kadri Veseli.

Berisha tha se akuzat ndaj individëve të veçantë nuk mund të zbehin luftën çlirimtare të Kosovës dhe faqen më të ndritur të qëndresës shqiptare për liri e dinjitet kombëtar, që nga lufta e Skënderbeut.

Berisha tha se uron që të akuzuarit të provojnë para botës pafajësinë e tyre duke vlerësuar vendimin e Thaçit për të mos përfaqësuar Kosovën në takimin e Uashingtonit.

Ardian H

Read Previous

Ahmeti: Politikanët tanë t’i gjykojmë ne për krimet e qeverisjes, por jo të krijohet bindja se ne kemi qenë agresori

Read Next

“Është shtatzënë” – Policia shtrin në tokë me forcë gruan me ngjyrë në mes të Parisit