Sa persona janë në pritje të rezultateve për Covid-19 në Vushtrri, flet kryetari i komunës

Para dy dite është shfaqur edhe një rast i ri me koronavirus në Vushtrri, ndërsa sot priten rezultatet edhe të 8 personave të tjerë, shkruan Gazeta Sinjali.

Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri.

“ Po sot presim rezultatet, dje janë marr mostrat dhe sot pritet te dalin rezultatet për 8 persona ”, ka thënë Tahiri për Gazetën Sinjali.

Rastet e reja të konfirmuara me koronavirusi ditët e fundit në Vushtrri, kanë çuar në 44 numrin total të të infektuarve.

Në Vushtrri janë konfirmuar gjithsej 44 raste me Covid-19, derisa 1 prej tyre ka vdekur dhe 23 janë shëruar.

Ardian H

Read Previous

Zyrtari i lartë i VV’se e akuzon Adriatik Kelmendin për lidhje me PAN’in

Read Next

Saturni i cili i mbijetoi betejës së Berlinit, vdes në kopshtin zoologjik të Moskës