Sa i ‘frikshëm’ duket formacioni më i shtrenjtë i Premierligës

Sezoni i ri 2018/19 e ka gjetur futbollin anglez me shumë emra të rinj të lojtarëve. Ekipet e Premierligës ishin mjaft aktive në afatin kalimtar verorë.
Por a është ndonjëri nga transferet në formacionin më të shtrenjtë të Premierligës në këtë sezon mund ta shihni në formacionin e përpiluar nga “Sportkskeeda”. Formacioni përfshinë lojtarin më të shtrenjtë për secilën pozitë.

Portier: David de Gea – Çmimi aktual 70.3 milionë euro.

Mbrojtës i djathtë: Kyle Walker – Çmimi aktual 50.2 milionë euro.

Mbrojtës i majtë: Marcos Alonso Çmimi aktual 40.2 milionë euro.

Qendër mbrojtës: John Stones – Çmimi aktual 55.2 milionë euro.

Qendër mbrojtës: Virgil Van-Dijk – Çmimi aktual 50.2 milionë euro.

Mesfushor defanziv: N’golo Kante – Çmimi aktual 80.3 milionë euro.

Mesfushor qendrorë: Paul Pogba – Çmimi aktual 90.3 milionë euro.

Mesfushor ofanziv: Kevin De Bruyne – Çmimi aktual 150.6 milionë euro.

Sulmues i majtë: Eden Hazard – Çmimi aktual 120.5 milionë euro.

Sulmues i djathtë: Mohamed Salah – Çmimi aktual 150.6 milionë euro.

Qendër sulmues: Harry Kane – Çmimi aktual 150.6 milionë euro.

Gazetari

Read Previous

Reagon edhe Kadri Veseli: Kosovës nuk i duhen veteranë dhe prokurorë mashtrues

Read Next

Ai Që I Thotë Këto Fjal I Falen Gjynahet Edhe Nese Janë Sa Shkuma E Detit