Rudina Hajdari: Përgëzoj Vjosa Osmanin për qëndrimin e saj tepër kurajoz

Rudina Hajdari, e bija e Azem Hajdarit, ka komentuar seancën e djeshme të Kuvendit të Kosovës ku u rrëzua Qeveria Kurti.

Hajdari përmes një postimi në Twitter, ka përgëzuar kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmanin, për qëndrimin e saj, ndërsa ka kritikuar ata që e duan vetëm xhepin e tyre dhe jo përparimin, transmeton Telegrafi.

“Përgëzova sot zj. Vjosa Osmani për qëndrimin e saj tepër kurajoz. Sa herë dalin në skenë “tradicionalistat” & “luajalistët” e partive këtej nga fshatet tona të kalbura nga korrupsioni, shfaqet fytyra e vërtetë e atyre që nuk e duan përparimin por vetëm xhepat e postet e tyre”, ka shkruar deputetja Hajdari.

Ndryshe, Qeveria e Kosovës është rrëzuar ditën e mërkure me 82 vota pro./Telegrafi/

Rudina Hajdari@rudina_hajdari

Përgëzova sot zj. @VjosaOsmaniMP për qëndrimin e saj tepër kurajoz. Sa herë dalin në skenë “tradicionalistat” & “luajalistët” e partive këtej nga fshatet tona të kalbura nga korrupsioni, shfaqet fytyra e vërtetë e atyre që nuk e duan përparimin por vetëm xhepat e postet e tyre.166:27 PM – Mar 26, 2020Twitter Ads info and privacySee Rudina Hajdari’s other Tweets

0 Reviews

Write a Review

Ardian H

Read Previous

Një i moshuar i paralizuar preket nga koronavirusi, s’dihet se nga e mori

Read Next

Coronavirusi: Numri i të vdekurve në Mbretërinë e Bashkuar rritet me më shumë se 100, vetëm në një ditë