Rrufetë sonte japin shfaqje mahnitëse në qiellin e Prishtinës

Sot gjatë pjesës së parë të ditës në Kosovë mbretëroi mot i nxehtë me temperatura të larta.

Ndërkohë gjatë pasdites pati reshje, e ku si zakonisht, pas temperaturave të nxehta, reshjet shoqërohen edhe me breshër.

Gjatë motit të ligë që mbretëroi gjatë pasdites, Prishtina Weather shkruan në Facebook se gjatë reshjeve, sot mbrëmja shfaqi spektakël të rrufeve në qiellin e Prishtinës.

Gjithashtu në disa fshatra të Drenasit, u raportua për dëme që ka shkaktuar breshëri.

Më poshtë gjeni fotografi të postuara nga Prishtina Weather.  

Ardian H

Read Previous

Zëvendës-ndihmës sekretari i SHBA-së letër Nehat Thaçit, shprehet i gatshëm të vazhdojë bashkëpunimin në luftën kundër korrupsionit

Read Next

Shala: Grenell mbetet i përkushtuar për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë