Rritet sërish numri i viktimave nga Covid-19 në 24 orë në Itali

A woman with a protective facemask walks across the Piazza del Duomo, in front of the Duomo, in central Milan, on February 24, 2020, following security measures taken in northern Italy against the COVID-19 the novel coronavirus. – Italy reported on February 24, 2020 its fourth death from the new coronavirus, an 84-year old man in the northern Lombardy region, as the number of people contracting the virus continued to mount. (Photo by Andreas SOLARO / AFP)

Në 24 orët e fundit është shënuar një rritje e lehtë e viktimave nga koornavirusi në Itali.

Sipas statistikave të fundit, 23 persona kanë humbur jetën dhe 142 raste të reja janë konfirmuar pozitivë me koronavirus në vendin fqinj.

Italia është një ndër vendet që ka pësuar më shumë humbje jetë njerëzish nga koronavirusi, ku deri më tani ka shënuar 34 767 viktima dhe janë infektuar 240 578 persona.

Deri më tani betejën me këtë sëmundje e kanë fituar 190.284 pacientë.

Ardian H

Read Previous

Përcaktohet çmimi i ‘remdesivir’, ilaçit të vetëm kundër Covid-19 deri më tani

Read Next

Deklarata tronditëse e ish-zyrtarit të PDK-së, i cili kishte dhënë dorëheqje: S’dua të jem bashkëfajtorë me ‘hajna’ e ‘gabelë’ që uzurpojnë në emër të UÇK-së