Rrëzohet njëri nga lisat më të vjetër në Kosovë (VIDEO)

Shumë kujtime i lidhin fshatarët e Ujmirit me këtë lis, njofton Klan Kosova.

Për këtë arsye ata u mërzitën fort kur e panë atë të rrëzuar përtokë mengjesin e së shtunës.

Lisi i vjetër i mbrojtur edhe nga Ministria e Kulturës si monument natyror nuk mundi t’i përballojë më kohës.

Historia dhe vjetërsia e këtij lisi u përcoll gjeneratë pas gjenerate.

Gazetari

Read Previous

Thaçi uron Era Istrefin dhe dy finalistët e Botërorit

Read Next

Deschamps për Francën: Ekip i ri në maje të botës