Rita Ora dhe nëna e saj kërcejnë e tunden me këngë shqip

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka qenë vetëm një vjeçe kur prindërit e saj u shpërngulën në Londër.

Por pavarësisht kësaj, ajo asnjëherë nuk e ka harruar origjinën e saj, e aq më tepër gjuhën dhe traditat

Se është krenare për vendin prej nga vjen, Rita vazhdon ta dëshmojë edhe përmes afeksionit që ka ndaj këngëve në shqip.
 fundmi, mamaja e këngëtares, Vera Sahatçiu-Ora, publikoi një video në Instagram, ku shfaqej teksa vallëzonte me të bijën në jaht

Gazetari

Read Previous

Vjosa Osmani: Çfarë do të ju duhet partia kur nuk kemi më Kosovë?

Read Next

ZËDHËNËSI I VV-SË: ÇKA DUHET TJETËR ME BË LËVIZJA VETËVENDOSJE?