Rikthehet Salah por jo edhe Shaqiri, formacionet zyrtare Liverpool – Palace

Liverpooli do të kërkojë ta bëjë edhe një hap drejt sigurimit të titullit në Premierligë para kohe, kur e pret Crystal Palace në Anfield.

Të kuqtë janë nikoqirë të Palace në një ndeshje të javës së 31-të, e cila do të luhet pa praninë e tifozëve duke filluar në orën 21:15, raporton Gazeta Express.

Mohamed Salah dhe Andy Robertson, të cilët munguan në barazimin me Evertonin, janë kthyer në skuadrën e Jurgen Kloppit.

Ndërkohë, Xherdan Shaqiri mungon ende për shkak të problemit me pulpën e këmbës.

Liverpooli është formalisht katër pikë larg titullit, sepse ka një epërsi prej 20 pikëve ndaj vendit të dytë, Manchester City, kur kanë mbetur edhe katër ndeshje deri në funt ë sezonit.

Formacionet zyrtare:

Liverpool:

Crystal Palace:

Ardian H

Read Previous

Martial e kompleton het-trikun kundër Sheffieldit

Read Next

A do ta anulojë Hoti takimin në Uashington? Deklarohet Mustafa


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0