Rexhbecaj ndërron skuadër, mbetet në futbollin gjerman

Mesfushori me prejardhje nga Kosova që paraqitet në radhët e Wolfsburg, gjatë vitit 2019 ka humbur minutat, duke u paraqitur shumë pak për skuadrën nga Bundesliga.

Sipas ‘Fu Meister’, 21 vjeçari pritet të kalojë te Hannover 96 në Bundesliga 1, përcjell lajmi.net.

Te Hannover, Rexhbecaj do të gjejë Florent Muslijan, mesfushorin e Kombëtares së Kosovës.

Siç raportohet, për Rexhbecajn janë të interesuara edhe Basel, Freiburg, Koln dhe Norwich.

Rexhbecaj është nga Komuna e Prizrenit, dhe ai ende ka mundësinë të zgjedh për të përfaqësuar Kosovën.

0 Reviews

Write a Review

Gazetari

Read Previous

Mësimdhënësit e sistemit paralel ’90-’99 paguhen para vitit të ri

Read Next

Vëllai i basketbollistit të NBA-së realizon 100 pikë në një ndeshje në Ligën e Kolegjeve