Real Madridi starton me Hazard, Bale dhe Vinicius kundër Mallorcas

Real Madridi dhe Real Mallorca do të përballen sonte në një ndeshje jetësore për betejat e tyre përkatëse për titull dhe për t’i shpëtuar rënies nga liga.

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka habitur me formacionin e tij për këtë takim, i cili nis në orën 22:00,

Eden Hazard është rikthyer në ekip pasi mungoi kundër Real Sociedadit dhe atij në vijën e sulmit i bashkohen Vinicius, Gareth Bale dhe Karim Benzema.

Mesfushori Casemiro mungon shkaku i pezullimit, ndërsa mesfusha sonte do të përbehet nga Fede Valverde dhe Luka Modric.

Ardian H

Read Previous

Musliu-Shoshi: Thaçi dhe Veseli do dalin faqebardhë, drejtuan luftën që kulmoi me çlirimin dhe pavarësinë e Kosovës

Read Next

VV del me reagim zyrtar pas aktakuzave, thotë se kishin pasur të drejtë për Gjykatën Speciale