Reagimi i Ermal Fejzullahut pas aktakuzës për Thaçin e Veselin nga Specialja

Pas aktakuzës nga Gjykata Speciale, për Thaçin e Veselin, ka pasur reagime të shumta.

Ditën e djeshme Zyra e Prokurorit të Specializuar njoftoi se është ngritur aktakuzë për Presidentin e vendit, Hashim Thaçi, dhe liderin e PDK-së, Kadri Veselin.

Ndër qytetarët e Republikës së Kosovës, reagime ka pasur edhe nga emra të njohur të estradës të cilët kanë treguar mbështetjen e tyre për UÇK-në.

Ndër emrat e njohur të estradës shqiptare ishte edhe Ermal Fejzullahu ai i cili e ka publikuar një foto në Instastory.

“Çlirimtarët. Jemi gjithmonë krenar për luftën e drejtë të UÇK-së”, ka shkruar ai në Instagram.

Fitore H

Read Previous

Gucati: Po manovrohet qëllimisht të ndalet hovi i Kosovës për dialog në SHBA

Read Next

Raportuesja për Kosovë në PE: Gjërat mund të ndryshojnë për Kosovën