Ramos i kundërpërgjigjet Pique: Njerëzit nuk duhet të imagjinojnë gjëra rreth Real Madrid dhe gjyqtarëve

Sergio Ramos thotë se njerëzit “nuk duhet të imagjinojnë gjëra” kur bëhet fjalë për Real Madrid që të përfitojnë nga vendimet në një kundërpërgjigje të dukshme drejt Gerard Pique dhe Barcelona.

Skuadra e Zinedine Zidane u rikthye në pozitën e parë sërish falë fitores 2:0 ndaj Mallorca.

Por pas barazimit pa gola të Barcës dhe Sevillës, koha kur Reali rimori vendin e parë, Pique sugjeroi se do të ishte e vështirë të ndalesh Los Blancos të fitojnë titullin sepse VAR dhe vendimet e gjyqtarëve shpesh shkojnë në favorin e tyre.

“Ka shumë zhurmë në media sepse ne jemi përsëri udhëheqës”, i tha ai Movistar, përcjell lajmi.net. “Ata nuk folën aq shumë më parë. Ata flasin për VAR, por nuk mendoj se dikush ka një avantazh gjatë sezonit”.

“Ne nuk i kushtojmë vëmendje kësaj zhurme. Unë nuk mendoj se ata (gjyqtarët) marrin ndonjë vendim të paracaktuar. Duket sikur ne duhet të falënderojmë gjyqtarët që jemi liderë! Njerëzit nuk duhet t’i imagjinojnë gjërat”.

“Ne kemi punuar shumë dhe që nga bllokimi, ne kemi qenë të bashkuar dhe ne meritojmë të jemi aty ku jemi”, u shpreh spanjolli. 

Fitore H

Read Previous

Conte i nervozuar me lojtarët e tij, pas barazimit ndaj Sassuolo

Read Next

Arrestohet një femër në Pejë, dyshohet se i vjedhi një personi kuletën me para


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0