Qeveria e shpallë muze ish-burgun e Prishtinës

Qeveria në detyrë ka marrë vendim që ish-bugu i Prishtinës në rrugën “Luan Haradinaj” të shpallet muze, shkruan Gazeta Sinjali.

Vendimi u mor në mbledhjen e sotme online të qeverisë në detyrë.

“Obligohet Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit që, në koordinim me Ministrinë e Drejtësisë, Ministrinë e Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike dhe Ministrinë e Financave dhe Transfereve, të zhvillojë të gjitha procedurat e nevojshme dhe t’i propozojë Qeverisë themelimin e Muzeut”, thuhet në vendim./Gazeta Sinjali/

Ardian H

Read Previous

Pasi tërhoqi 1 milion euro para kesh, Kryemyftiu i Maqedonisë martohet me një vajzë 50 vjet më të re

Read Next

“Ndeshjet pa tifozë, kualiteti i Ligës Premier do të bije” – kështu mendon Frank Lampard