PSD-ja: Bartës i dialogut të jetë Kuvendi, jo Thaçi dhe ekipi negociues i Qeverisë

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Shpend Ahmeti, bashkë me nënkryetarin Qëndron Kastrati dhe kryetarin e grupit parlamentar të kësaj partie, Dardan Sejdiun, kanë pritur të hënën në takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi.

Në këtë takim është diskutuar për gjendjen politike në Republikën e Kosovës, të fokusuar mbi procesin e dialogut me Republikën e Serbisë.

Gazetari

Read Previous

Haradinaj kërkon votën e Samoa-s për anëtarësimin e vendit në organizatat ndërkombëtare

Read Next

Një person i lënduar nga erërat e forta në Prishtinë