Premierligë: 2 raste pozitive me Covid-19, pas raundit të dytë të testimeve

Premierliga po vazhdon të tronditet nga testet për Covid-19.

Premierliga po kryen testimet sipas protokollit, në kuadër të planeve për rikthimin në fushat e blerta.

Raportimet  e fundit nga mediet britanike bëjnë të ditur se në Premierligë janë dy raste pozitive me Covid-19.

Këto rezultate janë pas raundit të dytë të testimeve. Dy rastet në fjalë janë nga dy skuadra të ndryshme

Në total, 996 persona janë testuar, përfshirë lojtarë dhe staf.

Ardian H

Read Previous

Tayna: Hala shtyna me shtet, po thojnë kur don kjo hin e del

Read Next

Fuaci nuk beson që Kina e krijoi koronavirusin