Portieri i Manchester Cityt aplikon për pasaportë të Kosovës

Arijanet Muriqi do të jetë prurja e radhës në Përfaqësuesen e Kosovës.
Përfaqësuesja e Kosovës vazhdon të ‘freskohet’ me prurje të reja në ekipin e par.

Portieri i Manchester Cityt, Arijanet Muriqi, është lojtari i radhës që do t’i bashkohet ekipit të trajnerit Bernard Challandes.

19 vjeçari ot ka aplikuar për pasaportë në Konsullatën e Kosovës në Zurich të Zvicrës.

Muriqi ka lindur në Zvicër dhe me prejardhje është nga Mali i Zi, përkatësisht Rozhaja.

Ai gjithashtu numëron edhe tri ndeshje për U21 e Malit të Zi.

Gazetari

Read Previous

Reperi i njohur, Cozman ka sjell këngën e re.

Read Next

Sylë Hoxha: Rasti ‘veteranët’ nuk kthehet në pikën zero, do të ketë vetëm ndërhyrje