Pirgje mbeturinash dhe një rrugë vështirë e kalueshme nga uji në Mati 1

Një e reshur shiu mjafton shpesh që të bllokojë rrugë të caktuara në lagjen Mati 1 në Prishtinë.

Edhe të reshurat e fundit kanë bërë që në një prej rrugëve të kësaj lagje të vështirësohet kalimi.

Përveç gjendjes së rrugës, afër një ndërtese vërehet edhe numër i madh i mbeturinave të ndryshme, transmeton Klan Kosova.

“Vrojtuesit e lagjes” kanë shpërndarë një fotografi me mbishkrimin “Katrahurë në Mati 1” e cila sqaron më së miri situatën e atjeshme.

Gazetari

Read Previous

Aktakuzë ndaj një polici në Suharekë, fyente rëndë qytetarët

Read Next

Kamioni përplas autobusin, 12 të vdekur


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0